Tutvustus

Head huvitundjad,

Hooldekodu mõiste ja olemus on viimase 20 aasta jooksul muutunud.
Nõukogudeaegsed hooldeasutused on minevik. Ühiskonna muutumine on toonud kaasa traditsiooni hääbumise, kus eakad või puudega inimesed on oma perekondade hooldada.
Täna pole hooldekodusse saatmine hoolimatute sugulaste sünonüümiks.
Vastupidi. Hooldusasutustes üha laienevad teenused ja personali kasvav kvalifikatsioon tähendab eakatele, puudega või erihooldust vajavatele inimestele personaalselt vajadustepõhist hooldust, mitmeid huvitegevusi, mugavat olmet ja head seltskonda.

 

Kauni loodusega vaikses Hellenurme külas 1993. aastal kolme hoolealusega alustanust asutusest on tänaseks välja arenenud Lõuna-Eesti Hooldekeskus oma kuue koduga nelja maakonna kuues vallas/linnas. Tänaseks pakume erinevat kliendivajadustele suunatud hooldust kokku 700 kliendile (seisuga 01.07.2019).

 

Lõuna-Eesti Hooldekeskuse alla kuuluvad:

-          Hellenurme Kodu, Elva vallas Tartumaal (alates 1993. aastast);

-          Karksi Kodu, Mulgi vallas Viljandimaal (alates 2013. aastast);

-          Kose Kodu, Kose vallas Harjumaal (alates 2015. aastast);

-          Sangaste Kodu, Otepää vallas Valgamaal (alates 2015. aastast);

-          Põltsamaa Kodu, Põltsamaa linnas Jõgevamaal (alates 2015. aasta lõpust);

-          Kanepi Kodu, Kanepi vallas Põlvamaal (alates 2019. aasta aprillist).

 

Pakume ööpäevaringset üldhooldusteenust ja riiklikku erihooldusteenust (täpsemat infot loe "Meie kodud" alateemast). Lisaks pakume esmatasandi meditsiinilist abi, mis võimaldab kliendil saada nõu ja abi enda terviseprobleemidele. Meie kodudes on olemas veel liikumisjuhendajad ja huvitegevusjuhendajad, kes aitavad kliendil leida päevaseks ajaks tegevusi, hoida end aktiivsena, motiveerida ning abistada liikuma.

 

Olete teretulnud!