Tutvustus

Head huvitundjad,

Hooldekodu mõiste ja olemus on viimase 20 aasta jooksul muutunud.
Nõukogudeaegsed hooldeasutused on minevik. Ühiskonna muutumine on toonud kaasa traditsiooni hääbumise, kus eakad või puudega inimesed on oma perekondade hooldada.
Täna pole hooldekodusse saatmine hoolimatute sugulaste sünonüümiks.
Vastupidi. Hooldusasutustes üha laienevad teenused ja personali kasvav kvalifikatsioon tähendab eakatele, puudega või erihooldust vajavatele inimestele personaalselt vajadustepõhist hooldust, mitmeid huvitegevusi, mugavat olmet ja head seltskonda.

Kauni loodusega vaikses Hellenurme külas, Palupera vallas 1993. aastal kolme hoolealusega alustanust asutusest on tänaseks välja arenenud Lõuna-Eesti Hooldekeskus oma kuue koduga nelja maakonna kuues vallas-linnas.
Tänaseks pakume erinevat kliendivajadustele suunatud hooldust kokku 675 kliendile. Alates 2013 töötab Hellenurme kodu osakonnana Puka vallas Komsi Kodu ja Karksi Kodu Karksi vallas Viljandimaal.
Aastal 2015 alustas tööd Kose Kodu, Kose vallas Harjumaal. Liitus uueks osakonnaks Sangaste Pansionaat. Aasta lõpust töötab uus hooldekeskus Põltsamaa Kodu Põltsamaa linnas.
Pakume ööpäevaringset üld- ja erihooldust ning rehabilitatsiooni teenust.

Meil on esmatasandi ōendushooldus teenus, erinevad teraapiad ning Hellenurmes töötab hambaravikabinet.
Personal omab nõuetekohast kutsekvalifikatsiooni. Täiendõpped toimuvad regulaarselt.
Hooldekeskuse kõigis kodudes on majutus 1-3 kohalistes tubades. Ruumid on kaasaegsed, tualettruumid tubades, põrandaküte, rõdud. Korraldatakse tegelusprogramme vaba aja sisustamiseks.
Hind kujundatakse kokkuleppeliselt vastavalt kliendi vajadustele.

Olete teretulnud!

Vambola Sipelgas
Tegevjuht