Karksi kodu

Karksi Kodu

 

TEADE!!!

 

AS Lõuna-Eesti Hooldekeskuse Karksi Kodu külastuste korraldamise juhis COVID-19 haiguse leviku perioodil alates 01.07.2020 

 

 COVID-19 on piisknakkushaigus, mis levib inimeselt inimesele aevastamise ja köhimise teel ning saastunud pindade kaudu, sh ka pesemata käte kaudu ning haiguse kõige enam ohustatud sihtrühmaks on vanemaealised ja krooniliste haigustega inimesed, sh haiglates ravil ja hooldekodudes hooldusel viibivad isikud.

 

 Võttes aluseks Terviseameti poolt 17.05.2020 edastatud üldkorralduse nr 1.1-1/20/27 hoolekandeasutustes külastuspiirangu kehtestamise kohta ning Vabariigi Valituse 16.05.2020 kehtestatud piirangud ja leevendused peale eriolukorra lõppu, on järgnev juhis koostatud AS Lõuna-Eesti Hooldekeksuse Karksi Kodus olevate teenusesaajate külastamise korraldamiseks alljärgnev:

 1. Külastuste korraldamise juhis hakkab kehtima alates 01.07.2020 ning kehtib senikaua, kuni ei ole edastatud uut korraldust külastuste korraldamise muutmise kohta.
 2. Teenusel olevate isikute külastamine on lubatud ainult eelneva registreerimise alusel. Registreerimine toimub eelistatult e-posti teel. Külastamise soov saata juhataja e-postile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. . Kellel puudub e-posti kasutamise võimalus, siis võib registreerida tööpäeviti kella 8-16ni telefonil 4727096 (üldosakond); 4727099 või 56671025 (juhataja).

 3. Seoses COVID-19 viiruse levikuga on antud hetkel külastamine lubatud ainult välistingimustes hooldekodu territooriumil. Külastajatel on hooldekodu siseruumidesse sisenemine ilma vastava loata rangelt keelatud.

 • Kliendid tulevad kas ise kokkulepitud ajal või aidatakse/ tuuakse õuealale hooldekodu personali poolt.
 1. Külastuse ajad on kokkuleppeliselt K-P kella 13-16ni. Ühe inimese külastamine võib kesta max 30 minutit. Külastamiseks palutakse kohale tulla täpselt kokkulepitud ajaks. Külastuse kestusest tuleb kinni pidada. Külastusele oodatakse 2 külastajat korraga 1 elaniku kohta.
 2. Külastuste eelduseks on, et külastaja on terve, ei ole COVID-19 viirusesse haigestunud ning ei ole viimase 14 päeva jooksul olnud lähikontaktis COVID-19 haigega. Nimetatud fakti tuleb enne külastust tõendada külastajal tervisedeklaratsiooniga. Soovitavalt on tervisedeklaratsoon täita juba ennem hooldekodu territooriumile sisenemist. Kui see ei ole tehtud, siis täidetakse deklaratsioon vahetult enne külastust. Vastava blanketi annab hooldekodu töötaja, kes kohtumist korraldab.

 3. Autoga ei ole lubatud hooldekodu territooriumile sõita. Sõiduvahend tuleb jätta enne hooldekodu olevasse pargipoolsesse parklasse. Peale auto parkimist helistab külastaja juhise p-s 2 loetletud telef.mumbril ja annab teada oma kohale saabumisest. Saades loa, siseneb külastaja peaväravast paremale jääva puidust välipaviljoni juurde, kus hooldekodu töötaja annab vajalikud desinfitseerimis-ja isikukaitsevahendid ning täitmiseks tervisedeklaratsiooni blanketi.

 4. Hooldekodu elaniku külastamisel peavad mõlemad, nii külastaja kui ka külastatav kandma isikukaitsevahenditest maski. Maski annab külastajale hooldekodu töötaja, kes külastust korraldab. Isikukaitsevahendite kandmise eiramise korral, on külastust korraldaval hooldekodu töötajal õigus külastamine katkestada.

 5. Erandina on lubatud külastus hooldekodu elaniku juurde siseruumides humaansetel eesmärkidel – nt surija juurde. Antud külastuse puhul peab külastaja kandma isikukaitsevahenditest maski, ühekordset mütsi, ühekordset kaitsekitlit, kilepõlle, kummikindaid ja kilesusse. Kõik vahendid saab hooldekodust kokkulepitud ruumist. Peale külastuse lõppu tuleb desinfitseerida kõik pinnad selles toas, kus külastaja oma lähedasega kohtus.

 6. Lähedase külastamisel on nõue kinni pidada 2+2 reeglist.

 7. Kohtumisel on keelatud lähedasele toodud pakk otse üle anda külastatavale. Pakk tuleb anda hooldekodu töötaja kätte, kes selle eelnevalt inimesele kätte andmist desinfitseerib. Pakid desinfitseeritakse välipaviljonis. Pakid peaks olema kergesti desinfitseeritavad, soovitavalt papp karbis. Lahtiseid puuvilju ja kiiresti riknevaid toiduaineid ei ole lubatud tuua.

 

Antud juhis on kooskõlastatud Terviseametiga ning avaldatud Karksi Kodu kodulehel. Juhist on tutvustatud kõikidele hooldekodu töötajatele ja elanikele.

 

Infot lähedaste kohta saab telefonidel:
Meditsiinipersonal 4727095
Üldhoolduse osakond 4727096
Erihoolduse osakond 4727098
Juhataja 4727099

  

Lõuna-Eesti Hooldekeskuse Karksi Kodu asub Viljandimaal, Mulgi vallas, Karksi külas, looduslikult kauni mõisapargi serval. Karksi Kodu asub 1987 aastal valminud endises lasteaed-algkooli majas, mis ehitati ümber hooldekeskuseks 2013 aastal. Lähedusse jäävad väga head ühendusteed Viljandi, Pärnu ja Valga suunas. 3 km kaugusel Karksi-Nuias asuvad Perearstikeskus ja apteek, 200 m kaugusel asub Karksi Külamaja, kus saab kasutada arvutit ja raamatukogu.

Hooldekodu põhitegevus on aidata eakatel ja puuetega inimestel enda iseseisva eluga toime tulla, nende eale ja seisundile vastav hooldamine. Hooldekodu pakub teenust 90 hoolealusele. Toad on invavarustusega ja sobivad ka liikumispuudega või liikumisabivahendit kasutavatele inimestele. Tööpäevadel pakub meie elanikele erinevaid tegelusi huvijuht. Ühiselt tähistatakse kord kuus hoolealuste sünnipäevi, hommikuti toimub võimlemine, tehakse erinevat käsitööd. Karksi Kodust leiate eest sõbraliku ja rõõmsameelse õhkkonna.

Kui Teil on mure oma lähedase pärast, meie aitame!

Meile tulles palume kaasa võtta:

 • Isikut tõendav dokument (ID kaart või pass)
 • Meditsiiniline dokumentatsioon ( perearsti tõend+haigusloo väljavõte, arstliku ekspertiisi otsus puude raskusastme tuvastamiseks, tõend nakkushaiguste puudumise kohta)
 • Vajadusel isiku elukohajärgse kohaliku omavalitsuse korraldus
 • Soovi korral võimalus kaasa võtta isiklikke asju
 • Kliendi raviskeem ja vähemalt 1 kuu ravimid (juhul, kui arst on määranud ravi)

 

 

Karksi Kodu
Kivi 20
Karksi küla, Mulgi vald
69104 Viljandimaa

Juhataja Ilmar Hurt
Tel. 4727099
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Majandusjuhataja Marika Paavel
Tel. 4727097

Meditsiinipersonal
Tel. 4727095
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Üldhoolduse osakond
Tel. 4727096

Erihoolduse osakond
Tel. 4727098